Este ușor să te prinzi în număr atunci când te afli în călătoria de slăbire, dar există pericolul de a depinde numai de cântare pentru feedback. Cântarul vă va arăta ce ați pierdut în kilograme, dar nu vă va arăta tot ce ați câștigat.

Fiecare mămică din comunitatea The Healthy Mummy se află într-un stadiu diferit al călătoriei lor de slăbire, ceea ce înseamnă că este posibil ca solzii să nu spună ce vor (încă!). Din această cauză sau doar pentru a se sprijini reciproc în călătoriile lor, mămicile sărbătoresc ceea ce numim victorii la scară sau NSV.

Dar ce sunt victoriile la scară? Citiți mai departe pentru a afla!

scară
Una dintre mamele noastre Nadine Miley și-a împărtășit victoria la scară largă

Ce înseamnă de fapt victoria fără scară?

O victorie fără scară (NSV) este o victorie care nu poate fi întotdeauna măsurată printr-un set de scale. De exemplu, este posibil să nu vedeți că numărul de pe cântar se schimbă, dar ați coborât o dimensiune în haine sau vă luați măsurătorile și vă dați seama că ați pierdut cms din talie.

Desigur, urmărirea greutății dvs. este o parte importantă a călătoriei dvs. de slăbire, dar aceasta nu este singura modalitate de a vă evalua progresul. Și recunoașterea progresului în alte domenii vă poate ajuta să vă simțiți pozitiv și motivat.

Există multe tipuri de NSV care merită sărbătorite. Este important să recunoști aceste schimbări în tine, chiar dacă le consideri mici. Concentrați-vă asupra acestor NSV și kilogramele se vor îngriji de ele însele.

Unele dintre aceste victorii ar putea fi:

 • Hainele tale se potrivesc mai bine
 • Mai multă energie pentru a te juca cu copiii tăi
 • Te simți mai pozitiv și mai fericit în legătură cu tine
 • Poate observați că mâncați mai multe legume și alimente integrale
 • S-ar putea să beți și mai multă apă
 • Ești capabil să faci exerciții fericite

Există o mulțime de alte modalități, trecute cu vederea, de a măsura progresul călătoriei și ceasului tău în alimentația sănătoasă în acele victorii fără scară.

3 tipuri de victorii la scară care merită sărbătorite

1. Înainte și după fotografii

A face fotografii înainte și după este una mare. Acesta este un NSV clasic și o modalitate excelentă de a măsura progresul și de a-l menține. Văzând schimbările în tine te va ajuta să îți dai seama de succesul tău și să continui cu călătoria ta. Pierdere în greutate de 23 kg a mamei mumii sănătoase Liz înainte și după

Sfaturi pentru o fotografie minunată înainte și după:

 • Fotografiile pe tot corpul funcționează excelent, deoarece puteți vedea schimbările pe tot corpul
 • Încercați să vă asigurați că ambele fotografii sunt din același unghi, aceeași distanță etc.
 • Iluminare bună, astfel încât să vă puteți vedea clar
 • Nu purtați haine largi în fotografia anterioară, dacă nu doriți să coborâți la lenjeria intimă, puneți niște dresuri și un bluză

Poate fi greu după ce începeți să pierdeți în greutate să găsiți înainte de fotografii care se potrivesc cu cele pe care le faceți, așa că este întotdeauna recomandat să luați una chiar în momentul în care începeți călătoria de slăbire.

2. Folosiți un articol de îmbrăcăminte „goal”

O modalitate de a vă inspira în călătoria de slăbire este să vă cumpărați (sau să scoateți din spatele dulapului) o piesă de îmbrăcăminte care nu se potrivește deloc, dar vă place să purtați. Cei mai mulți dintre noi avem acea pereche de blugi pe care o păstrăm pentru că credem că ne vom încadra din nou într-o zi, poate că poți!

Fă-ți fotografii de progres în piesa de îmbrăcăminte, așa cum a făcut mama Cassie în blugii ei de mai sus. Acest lucru vă va arăta cum s-a schimbat corpul dvs. și progresele pe care le-ați făcut și vă imaginați cât de bine vă veți simți atunci când se potrivesc!

3. Urmăriți-vă măsurătorile corpului

Un cântar poate măsura corpul în greutate, dar banda de măsurare bună de modă veche poate evalua pierderea reală de grăsime și schimbarea corpului. Măsurarea unor zone specifice, cum ar fi talia, șoldurile și brațele, vă poate ajuta să vedeți unde pierdeți în greutate sau chiar să vă tonificați, iar acest lucru vă poate ajuta să vă mențineți motivați.

Kate Jacklin spune că pentru prima dată a cumpărat o rochie de mărimea 8 și nu ar putea fi mai fericită. „Corpul meu este acum mult mai sănătos și mai puternic decât a fost vreodată”, spune ea.

Victoria la scară din comunitatea The Healthy Mummy

Victoriile fără scară vin în toate formele și dimensiunile

Jacqueline Christie este o mumie sănătoasă Provocare de pierdere în greutate de 28 de zile mămică. Ea spune că NSV vine în toate formele și dimensiunile.

„Se poate simți uimitor în tine din interior spre exterior, poate pune o mărime în care nu credeai că vei fi vreodată, poate purta ceva ce nu ai crezut că ai putea!” explică ea.

"Astăzi pentru mine este să văd aceste fotografii ale picioarelor în acțiune!"

„Sunt mândră, uimită și uimită de cât de departe a ajuns corpul meu”, spune ea. „Nu judec succesul meu în ceea ce îmi spun cântarele, în schimb toate aceste lucruri de mai sus îmi spun că sunt frumoasă și că mi-am atins obiectivele!”

Este important să ne îmbrățișăm corpurile. „Haideți să ne îmbrățișăm corpurile la fiecare pas, indiferent cât de departe doriți să ajungeți și să-i numim un succes, deoarece doamnele ne înfruntă, suntem cu toții atât de INCREDIBILI!”

Un motiv de sărbătoare

Nadine Miley are toate motivele să sărbătorească. Și-a început călătoria cu mămica sănătoasă în pantaloni scurți de mărimea 18 și astăzi se mândrește cu mărimea 14!

Dar nu a fost întotdeauna ușor pentru Nadine. A trebuit să depășească o serie de afecțiuni fizice și singurul ei mijloc de exercițiu este să meargă.

„Am doi copii cu vârsta sub doi ani, am, de asemenea, o proeminență de disc și o compresie nervoasă pe partea stângă, ceea ce înseamnă că sunt capabil să merg doar fizic ca modalitate de exercițiu”, spune ea.

Datorită faptului că este capabilă să meargă doar (deocamdată) Nadine spune că după nașterea copilului meu în urmă cu patru luni, a intrat într-un pic de rutină și s-a simțit liniștită dezgustătoare despre sine până la punctul în care a simțit că are nevoie să-și frece corpul cu înălbitor.

Woo hoo! Bravo Cassie, Nadine, Kate, Jacqueline, Liz și toate mămicile din comunitatea noastră care își sărbătoresc NSV-urile în fiecare zi pe care le sărbătorim cu tine.

Ce este un NSV pe care l-ați avut în călătoria dvs. de slăbire? Împărtășiți-l cu comunitatea noastră astăzi!

Sunteți gata să începeți călătoria de slăbire? Alătură-te provocării noastre de pierdere în greutate de 28 de zile

Vrei să îți schimbi greutatea bebelușului, dar simți că nu ai TIMP în ziua ta pentru a face mișcare și a mânca sănătos? Acolo este mămica sănătoasă Provocare de pierdere în greutate de 28 de zile poate ajuta.

Provocarea noastră presupune:

 • 28 de zile de exerciții la domiciliu (nu este necesară o sală de gimnastică) - cu instrucțiuni video
 • Planuri de mese personalizabile și care alăptează
 • Exerciții eficiente în timp pentru mămicile ocupate - sub 30 de minute
 • Challenge combină exercițiile Pilates cu antrenamentul pe intervale și pe circuit (HIIT)
 • Potrivit pentru nivelurile de fitness de la cele avansate.
 • Acasă la mii de rețete UȘOARE DE FĂCUT.

Amanda Fraser

Amanda este o mamă de 3 copii. Este nutriționistă cu pasiune pentru sănătate și bunăstare și iubește să ajute alte mame în călătoria lor către sănătate.

Alătură-te nouă pe rețelele sociale

Bună, eu sunt Rhian 🤗

Fondator al brandului Healthy Mummy și pasionat de împuternicirea mamelor pentru a trăi o viață mai sănătoasă. Am început afacerea după ce am încercat să slăbesc după prima mea sarcină și acum pot ajuta cu mândrie și alte mame să facă același lucru.

Categorii de articole

 • 💪 Pierderea în greutate
 • 🤰 Sarcina
 • 🍛 Rețete
 • ❤️ Sănătate
 • 👩‍👧‍👦 Stil de viață
 • 👭 Comunitate
 • 👍 Rezultate
 • 🧘 Exercițiu

Faci parte din
Provocare de 28 de zile?

Nu ratați. Alătură-te milioane de mame și preia controlul asupra corpului și vieții tale. Veți vedea rezultate în 28 de zile, economisind bani și mâncând mâncăruri delicioase, potrivite pentru familie.

de asemenea poti fi interesat de

În această zi de Crăciun bucurați-vă de aceste mese festive delicioase și sănătoase pentru a rămâne pe drumul cel bun

Mama sărbătorește 40 kg + pierderea în greutate cu un tatuaj care reflectă călătoria ei mămică sănătoasă

Mămica sănătoasă, Amy, s-a răsplătit întotdeauna când a atins fiecare etapă de slăbire de 5 kilograme. Când a ajuns la 40 de kilograme, a decis că ...
Citeste mai mult

Ajutați-vă să vă ocupați copiii aceste vacanțe școlare cu aceste rețete ușoare de Crăciun pe care să le facă copiii

Mămicile care au pierdut 128 de lire sterline își împărtășesc sfaturile pentru a vă ajuta să vă distrugeți obiectivele luna aceasta!

La ce să te aștepți dacă ești însărcinată în acest Crăciun

Când te gândești la un Crăciun australian, îți amintești de măcelarul comandat de nan. Grămezi de brânză moale, deasupra cărnii vindecate, cu ...
Citeste mai mult

Buletin informativ

Buletin informativ zilnic despre rețete sănătoase

Idei de rețete delicioase plus sfaturi și asistență pentru fitness, livrate în căsuța de e-mail.

Abonați-vă acum pentru a obține un eșantion gratuit de exerciții.

Vă mulțumim că ne-ați trimis e-mailul.

Veți auzi de noi în curând.

Alăturați-vă comunității noastre online de peste 1.000.000 de mumii sănătoase!

 • Mămica sănătoasă
  • Despre noi
  • Echipa noastră
  • Recenzii
  • Competiții
  • Deveniți consultant
  • Trimiteți un prieten
  • FAQ
 • informație
  • Contactează-ne
  • termeni si conditii
  • Politica de confidențialitate
  • Găsiți un consultant
 • Comunitate
  • Comunitatea noastra
  • Grupul Facebook
  • Grup de provocări de 28 de zile
  • Grupul de sprijin pentru mame noi
 • Cumpara online
  • Magazin
  • Provocare de 28 de zile
  • Cărți de rețete
  • Smoothies
  • Pachete
 • Contul meu
  • Abonamente
  • Comenzi
  • Conectare provocare